Актуальні постиБлог стоматолога

Коронки і вініри: Що краще

Коронки і вініри: Що краще

Що краще – вініри чи коронки? Сучасна стоматологія пропонує різні варіанти лікування, коли йдеться про відновлення посмішки та підвищення впевненості в собі. З огляду на той факт, що багато людей нині незадоволені тим, який вигляд мають їхні зуби, можливість змінити їхній зовнішній вигляд може стати доленосною. Знання різниці між коронками і вінірами на зуби дуже важливе для досягнення оптимальної посмішки. Якщо вініри дають змогу досягти природнішого вигляду посмішки, то коронки покращують зовнішній вигляд зубів і роблять їх міцнішими порівняно з вінірами. Вініри і коронки різняться за доглядом і обсягом процедури. Далі ми відповімо на поширене запитання: “У чому різниця між вініром і коронкою?” і детально розглянемо обидва варіанти лікування.

Що таке реставраційна стоматологія?

Відновлювальна стоматологія – це напрям стоматології, який займається ремонтом зубів і відновленням їхньої нормальної функції. Це може включати в себе все: від пломб і мостоподібних протезів до коронок та імплантатів. Хоча реставраційна стоматологія охоплює й аспекти косметичної стоматології, основною метою є усунення пошкоджень і відновлення нормального стану зубів.

Що таке косметична стоматологія?

Косметична стоматологія, навпаки, ставить на перше місце естетику, а не функціональність. Вона охоплює будь-які стоматологічні роботи, що поліпшують зовнішній вигляд зубів, ясен і/або прикусу. Поширеною косметичною стоматологічною процедурою є відбілювання зубів. Вініри, як правило, належать до косметичної категорії. Однак коронки можна віднести як до реставраційних, так і до косметичних процедур.

У чому різниця між вінірами та коронками?

З усього різноманіття реставраційних стоматологічних процедур вініри та коронки дають змогу зміцнити зуби й надати їм природного вигляду та відчуття. Різниця між коронками і вінірами на зуби зводиться до розміру і форми реставрації, а також до їхнього призначення.

Що таке вініри?

Вініри – це оболонки з кераміки, порцеляни або композитної смоли, які встановлюються на передню поверхню зубів, щоб приховати відколи, викривлення, плями або неправильну форму зубів. Вони виготовляються на замовлення в лабораторії за зліпками, знятими стоматологом.

Використовується міцний матеріал, що повторює форму і колір природного зуба. Потім він приклеюється до емалі зуба за допомогою спеціального клею. Вініри є популярною реставраційною та косметичною процедурою, оскільки вони мають природний вигляд і відчуття і не потребують особливого догляду, окрім регулярного чищення зубів і зубної нитки.

Переваги вінірів

Вініри можуть змінити форму, розмір і колір ваших зубів. За умови правильного догляду та дотримання правил гігієни порожнини рота вініри можуть забезпечити довгостроковий результат під час розв’язання багатьох стоматологічних проблем. За допомогою вінірів ви можете:

 1. Поліпшити зовнішній вигляд сколених або викривлених зубів
 2. Закрити проміжки між зубами
 3. Освітлити пофарбовані або знебарвлені зуби
 4. Підвищити міцність і довговічність емалі
 5. Захистити від подальшого руйнування.

Вініри – це чудовий косметичний варіант для надання зубам природного вигляду, який не забирає багато часу від структури зуба.

Що таке коронки?

Коронки – це індивідуально виготовлені ковпачки, які встановлюються на всю поверхню наявного зуба і складаються з різних матеріалів, таких як фарфор, композитна смола або металеві сплави. Коронки захищають ослаблені або пошкоджені зуби й водночас покращують їхній зовнішній вигляд.

Переваги коронок

Встановлення коронки дає низку переваг, що сприяють поліпшенню здоров’я порожнини рота і зовнішнього вигляду загалом, зокрема:

 1. Поліпшення форми, розміру і кольору зуба
 2. Зміцнення ослабленого зуба
 3. Покриття сильно зруйнованого або тріснутого зуба
 4. Поліпшення вирівнювання зубів для поліпшення прикусу
 5. Служити опорою для зубних мостів і часткових протезів
 6. Захист вразливих кореневих каналів від подальшого пошкодження.

Коронки – це хороший косметичний варіант, що забезпечує тривалий результат.

Як проходить процедура встановлення

Співпрацюючи з досвідченим стоматологом, ви зможете відчути всі переваги реставраційної стоматології та бути впевненим у тому, що результати збережуться надовго. Однак для того, щоб зрозуміти, чого слід очікувати, необхідно знати, як проводиться кожна процедура.

 1. Процедура вінірування передбачає зняття тонкого шару емалі з зуба і подальше приклеювання вініра до структури зуба, що залишилася. Цю процедуру часто використовують для поліпшення форми, розміру і кольору зуба в косметичних цілях.
 2. Коронки, навпаки, встановлюються після видалення більш значної частини емалі з ураженого зуба. Коронки кріпляться на структуру зуба, що залишилася, і зазвичай використовуються для вирішення більш серйозних проблем.

Вініри або коронки

Найкращий спосіб визначити, яке реставраційне лікування підходить саме Вам, – це проконсультуватися зі своїм стоматологом. Він оцінить стан порожнини рота, зубів і ясен та визначить, який із видів реставрації дасть найкращий результат.

Стоматологи отримують безліч запитань, що стосуються різних видів реставраційного лікування. Щоб допомогти вам краще зрозуміти, чого слід очікувати, нижче наведені деякі з найбільш поширених запитань і відповіді на них:

Чи служать коронки довше, ніж вініри?

Хоча коронки, як правило, вважаються більш довговічними, ніж вініри, результати залежать від цілої низки факторів, таких як:

 1. Тип використовуваного матеріалу
 2. Наскільки добре ви доглядаєте за своїми зубами
 3. Наявність супутніх захворювань.

Ваш стоматолог зможе дати вам найбільш точну відповідь, ґрунтуючись на цих факторах.

Що краще – вініри чи коронки?

Тепер ви маєте знати досить багато про різні види лікування. У той час як зубні коронки найкраще підходять для тих, хто має значні пошкодження зубів, вініри можуть використовуватися для лікування легких і помірних випадків, а також з косметичною метою.

Залежно від конкретної ситуації будь-який з цих варіантів може стати хорошим рішенням, тому найкраще обговорити всі “за” і “проти” зі своїм стоматологом. Він допоможе вам вирішити, що найкраще відповідає вашим потребам, бюджету і способу життя.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше