Блог стоматолога

Чим відрізняється накладка на зуб від коронки

Чим відрізняється накладка на зуб від коронки

Серед різних видів реставрацій зубів не вщухає давня суперечка між вкладкою і коронкою.  Основна відмінність полягає в тому, що накладка накладається на ікла зуба, а коронка покриває весь зуб.  Ці структурні відмінності роблять їх більш придатними для різних обставин. І це може викликати деяку плутанину.  Ви дізнаєтеся все, що потрібно знати про накладки і коронки, і зможете вибрати відповідну для вас реставрацію.

Що таке коронка?

Зубна коронка – це штучний ковпачок, який встановлюється на весь зуб.

Вони виготовляються з різних матеріалів, зокрема:

 • Кераміка
 • смола
 • Фарфор
 • Метал
 • Фарфор, сплавлений з металом

Ці постійні реставрації використовуються як у функціональних, так і в косметичних цілях. Оскільки вони покривають усю поверхню зуба, вони також досить довговічні. Залежно від кількості зубів, які потребують відновлення, ви можете встановити одну або кілька коронок (навіть з’єднаних разом у вигляді мостоподібних протезів).

Що таке зубна накладка?

Зубна накладка – це ще один вид реставрації, яка покриває тільки ріжучу поверхню зуба.  На відміну від коронки, вона не доходить до лінії ясен і не закриває весь зуб. Такі реставрації накладаються на один або кілька іклів – піднятих виступів – на зубі, що допомагає відновити його розмір і міцність.

Накладка – це більш консервативний варіант лікування, що вважається чимось середнім між пломбами і коронками.  Проте, вона забезпечує більше покриття, ніж вкладка, яка покриває тільки область між іклами.

Накладка і коронка: у чому різниця?

Крім розмірів, накладки і коронки розрізняються за багатьма іншими параметрами. Давайте розглянемо їх детальніше.

Підготовка зуба

Через товщину зубних коронок вони вимагають більш інвазивного препарування зуба.

Повні коронки вимагають видалення від 67,5 до 75,6% структури зуба. Накладки ж вимагають видалення тільки 35,5-46,7% структури зуба. З цієї причини накладки вважаються більш консервативними, оскільки вони зберігають більше здорових тканин зуба.

Руйнування зуба

У разі сильного руйнування зуба коронка краща за накладки. Тому що в цьому випадку коронка може не тільки захистити зуб, а й більш адекватно відновити його функцію.  Ваш стоматолог може рекомендувати коронку в усіх таких випадках:

 • Сильно зруйнований, тріснутий або пошкоджений зуб
 • Сильна ерозія зуба
 • Значний знос зуба
 • Неправильний прикус і діастема
 • Після препарування порожнини ендодонтичним доступом
 • Втрата зуба
 • Поліпшення посмішки

З іншого боку, накладка зазвичай рекомендується в таких випадках:

 • Карієс (і вкладки або пломби недостатньо)
 • Помірне пошкодження зуба
 • Збереження природного зуба

Пам’ятайте, що різниця полягає в ступені пошкодження. Що сильніше пошкоджений зуб, то більша ймовірність того, що краще використовувати коронку.

Процедура

Що стосується процедурних відмінностей, то вони в основному зводяться до підготовки зуба. І під час встановлення коронок, і під час встановлення накладок вам зроблять місцеву анестезію. Це необхідно для того, щоб ви не відчули болю, коли зуб сточуватиметься.

У випадку з накладками видаляється каріозна, пошкоджена частина зуба. У випадку з коронками зуб обрізається до невеликого корінця.  Після цього робиться відбиток. Потім його відправляють у лабораторію для індивідуальної підготовки накладки або коронки. Поки вона готуватиметься, ви носитимете тимчасові реставрації. Приблизно через кілька днів ви прийдете на повторний прийом, де коронка або накладка буде встановлена на постійне місце за допомогою стоматологічного цементу.

Довговічність

Обидва види реставрацій мають дуже високий відсоток виживання – 93,50 % для вкладок і 95,38 % для коронок.  Однак загалом матеріали, що використовуються в накладках і коронках, визначають їхню довговічність або виживаність. Крім того, в цьому питанні має значення місце розташування реставрації та звички пацієнта в порожнині рота/особистості.  Незалежно від цього, найімовірніше, зубна коронка прослужить довше (5-15 років), ніж накладка (5-10 років), оскільки коронка має більшу структурну цілісність.

Накладки і коронки – це корисні реставрації, які мають свої плюси і мінуси.

У будь-якому разі, важливо, щоб ви ухвалили остаточне рішення після консультації з сертифікованим стоматологом. Він врахує ваші цілі та очікування, перш ніж скласти план лікування. Зазвичай накладки рекомендуються, коли пломби або вкладки недостатньо для відновлення зуба. Крім того, вони дають змогу зберегти більшу частину здорового зуба. Навпаки, коронка краще підходить для тих, у кого сильно зруйновані зуби. Хоча вона вимагає ретельнішого обточування зуба, вона краще захищає і відновлює зуби.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше