Блог стоматолога

Хитаються зуби: причини та лікування

Хитаються зуби: причини та лікування

Важливо зазначити, що однією з основних причин захворювання ясен є погана гігієна зубів. У разі поганого чищення зубів і використання зубної нитки на зубах накопичуються липкі бактерії, які, накопичуючись, перетворюються на твердий наліт. Якщо це схоже на ваш стан, то ось стаття, яка може вас зацікавити.

Причини розхитування зубів

У здоровій порожнині рота зуби не розхитуються, тому ознаки розхитування зубів у дорослих або хитання зубів у дорослих можуть означати наявність серйозної причини. Давайте розглянемо такі причини.

Хвороба ясен

При захворюванні ясен скупчення бактерій призводить до того, що ясна відступають, поки зуб не втратить опору. У гіршому випадку бактерії, що викликають захворювання ясен, можуть також пошкодити кістку і коріння зуба.

Якщо причиною є захворювання ясен, дуже важливо негайно почати лікування, щоб зупинити подальше розхитування зуба, а також запобігти розвитку прогресуючого захворювання ясен або, що ще гірше, руйнування кістки. Перш ніж стабілізувати зуб, пацієнту із захворюванням ясен необхідно провести глибоке чищення, щоб видалити зубний наліт під лінією ясен.

Розвинуте захворювання ясен

Захворювання ясен – основна причина розхитування зубів у дорослих. Однак бувають й інші випадки, коли винні скрегіт зубами, травми і нещасні випадки (наприклад, ненавмисний удар по зубах або щелепі).

Незважаючи на те, що існує низка інших чинників, які можуть сприяти розхитуванню зубів, захворювання ясен було визнано основною причиною.

Бруксизм або скреготіння зубами

Бруксизм, або, як його ще називають, скреготіння зубами, – одна з поширених причин розхитування зубів у дорослих. По суті, стискання або скреготіння зубами неусвідомлено пошкоджує зв’язки, які кріплять зуби до кістки. Особливо якщо в зубах є приховані проблеми, як-от інфекція або карієс, скреготіння або стискання зубів спричиняє непередбачене навантаження на зуби, що призводить до їхнього розхитування.

За допомогою стоматологічної допомоги можна підтягнути зв’язки розхитаних зубів і стабілізувати зуб, особливо якщо ясна здорові.

Травма

Більшість здорових зубів міцні та стійкі. Однак унаслідок нещасних випадків і травм можуть постраждати тканини ясен, що надалі призведе до розхитування постійних зубів. Найчастіше розхитаний зуб дорослої людини можна стабілізувати за допомогою шинування. Під час цієї процедури зуб, що розхитався, прикріплюється до сусідніх зубів, утворюючи єдиний зуб, який набагато міцніший і стійкіший, ніж раніше.

Лікування хитких зубів

Кісткова пластика

Кісткова пластика – це хірургічна операція, під час якої використовується пересаджена частина кістки для відновлення хворої кістки, що спричиняє хитання зуба. Стоматологи використовують спеціальний матеріал для кісткової пластики, щоб отримати шматочок кістки з ребер, стегна або ноги, який слугуватиме кістковим трансплантатом, що заміщає втрачену кістку.

Хвороба ясен може сильно пошкодити здорові ясна і кісткову тканину, тому трансплантація – єдиний вихід у разі розхитування зубів.

Кореневе стругання

Стругання коренів – це метод глибокого чищення, спрямований на видалення зубного нальоту, який є причиною захворювання ясен. За допомогою цієї техніки можна повернути назад наслідки захворювання ясен і вилікувати їх.

Під час процедури стоматолог акуратно натисне на тканину ясен, щоб оголити поверхню коренів, а потім видалить зубний камінь і запалену тканину ясен.

Тим, хто страждає від розхитування зубів, спричиненого скреготінням зубами, стоматолог може порекомендувати нічну капу після лікування і стабілізації зуба.

Капа або нічний захист зменшать навантаження на зуби і допоможуть зв’язкам і стабілізованому зубу швидше відновитися.

Шинування

З іншого боку, шинування дає змогу уникнути необхідності встановлення зубного імплантату і видалення зуба, якщо він розхитався. За допомогою шинування, яке скріплює зуб, що розхитався, із сусідніми зубами за допомогою спеціальних смол, ваш стоматолог зможе врятувати ваш зуб, що розхитався.

Корекція прикусу

Корекція прикусу – це процедура, яка передбачає видалення зубної емалі для реструктуризації прикусної поверхні зуба. Цю процедуру зазвичай проводять пацієнтам зі скреготом зубів, щоб зняти напругу, спричинену розхитуванням зуба.

Клаптева хірургія

Щоб провести процедуру видалення зубного каменю і кореневого клаптя, лікар робить надрізи в яснах, відтягує тканини і прикріплює їх, щоб зупинити подальше випадання зубів.

Якщо у вас є проблеми зі здоров’ям порожнини рота і ви помітили, що ваші зуби хитаються, вам слід негайно звернутися до фахівця.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше