Блог стоматолога

Карієс: симптоми та лікування

Карієс: симптоми та лікування

Карієс – одне з найпоширеніших стоматологічних захворювань, з яким у той чи інший момент стикається практично кожна людина. Раннє виявлення ознак і симптомів карієсу може бути корисним, бо таким чином ми можемо отримати відповідне стоматологічне лікування на ранніх стадіях.

Симптоми карієсу

Підвищена чутливість до холодного або гарячого

Коли карієс вражає наші зуби, його проникнення не припиняється доти, доки ми не отримаємо відповідного лікування. Це ще більше оголює наш дентин, який відомий своєю пористістю, що в кінцевому підсумку призводить до проблем із чутливістю. Зазвичай у таких випадках ми можемо відчути, що якийсь із наших зубів або зуб зокрема має проблеми з чутливістю, тоді як з рештою все гаразд. Це стає більш очевидним, коли біль посилюється щоразу, коли ми п’ємо або їмо щось гаряче або холодне. Це повсюдна ознака карієсу, і її в жодному разі не можна ігнорувати.

Зубний біль

Інший поширений симптом каріозної порожнини – зубний біль. Однак варто зазначити, що на ранніх стадіях карієсу ми не відчуваємо жодного зубного болю, що робить виявлення карієсу на початковій стадії дуже складним завданням.  Але коли ми надовго залишаємо уражений зуб без лікування, це може призвести до сильного болю і дискомфорту в зубах або зокрема. Згодом ці муки можуть посилюватися, і вони турбуватимуть нас постійно, чи то пиття, чи то їжа, чи то розмова, чи то навіть бездіяльність.

Ямки на поверхні зубів

Як ми вже знаємо, причиною карієсу є руйнування всієї структури зуба, а це означає, що він уже не в тому стані, в якому був раніше. Ми можемо виявити карієс, якщо будемо досить обережні, тому що він зазвичай починається із зовнішньої поверхні зуба.  Ми рекомендуємо регулярно перевіряти стан своїх зубів, стоячи перед дзеркалом. Так буде легше виявити ямки і провести необхідне лікування до того, як ситуація стане ще гіршою.

Неприємний присмак і неприємний запах із рота

Бактерії всередині нашого рота відповідальні за розвиток карієсу і, в кінцевому рахунку, порожнини зуба. Ці крихітні бактерії створюють свої колонії всередині наших зубів і харчуються цукром з нашої їжі.  Споживаючи їжу, вони також потребують виведення своїх відходів, що в кінцевому підсумку спричиняє неприємний запах з рота і неприємний смак у роті. Тому настійно рекомендується не ігнорувати ці ознаки і якнайшвидше звернутися по необхідну допомогу, якщо ми помічаємо, що у нас постійно неприємний запах з рота.

Знебарвлення

Однією з найбільш відчутних ознак карієсу є зміна кольору зубів. Часто ми можемо виявити на зубах пляму або цятку, яка може бути будь-якого кольору, включно з коричневим, яскраво-білим або навіть чорним.  Ці плями можуть бути не тільки ознакою карієсу, а й заважати нам посміхатися, як раніше, що може сильно зіпсувати нашу впевненість у собі. Однак у деяких випадках ці плями можуть бути природними, але завжди краще перестрахуватися і перевіритися у надійного стоматолога.

Дірки в емалі

Звісно, ямки та знебарвлення можуть бути великою проблемою, але ці ознаки все ж піддаються лікуванню. Однак усе може бути зовсім по-іншому, коли карієс уже спричинив велике пошкодження зуба, що призвело до утворення дірок в емалі. Такі отвори зазвичай мають коричневий або чорний колір, і ми завжди повинні стежити за такими симптомами. Коли ми виявляємо щось подібне в наших зубах, важливо якомога раніше звернутися до стоматолога, оскільки пошкодження має серйозний характер.

Напухлі ясна або ясна, що кровоточать

Коли каріозна порожнина виникає біля лінії ясен, інфекція може завдати серйозної шкоди прилеглим тканинам. Це відбувається тому, що тканини ясен дуже м’які й чутливі, і інфекція може поширюватися більш ефективно.  Незабаром це призведе до набрякання або кровотечі ясен, особливо коли ми користуємося зубною ниткою або чистимо зуби. Крім того, це може бути ознакою гінгівіту, тому найкраще вирушити в стоматологічну клініку і пройти обстеження.

Лікування карієсу

Лікування карієсу залежить від його стадії розвитку. Ось основні методи:

 • Фторування за початкової стадії: На ранніх стадіях карієсу лікар може порекомендувати обробку зубів фтором. Це допомагає боротися з кислотами, відновлює і захищає зубну емаль.
 • Пломбування при утворенні каріозних порожнин: Якщо карієс призвів до утворення порожнини в зубі, необхідно видалити уражені тканини і закласти пломбу.
 • Встановлення коронок у разі серйозного пошкодження: Коли карієс зачіпає внутрішні частини зуба, як-от дентин або пульпа, лікар видаляє уражені тканини і накриває зуб коронкою, що імітує його природний вигляд.
 • Лікування кореневих каналів у разі ураження пульпи: Якщо карієс досяг пульпи зуба, потрібне лікування кореневих каналів. Ендодонтист видаляє карієс та інфекцію з нервів і кровоносних судин. Після усунення інфекції та загоєння зуба зазвичай встановлюється коронка.
 • Видалення зуба за неможливості відновлення: Якщо зуб не підлягає лікуванню, його видаляють і замінюють штучним.

Карієс може завдати чимало клопоту, оскільки він заважає нам вести звичний спосіб життя. Тому рекомендується стежити за всіма ознаками та симптомами, переліченими вище, і якомога раніше вдаватися до відповідного лікування.

Рекомендовані статті

Неправильний прикус: як виправити
Види брекетів та їх відмінності
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуються з Політикою конфіденційності та Політикою cookie

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше