Актуальні постиБлог стоматологаРекомендовані статті

Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні

Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні

Незважаючи на те, що вагітність – найщасливіший час для більшості жінок, цей стан може нести в собі неприємності та додаткові проблеми зі здоров’ям. Причина в тому, що змінюється організм і звички, що призводить до виникнення стоматологічних проблем. Тому в цей період дуже важливо приділяти особливу увагу догляду та гігієні зубів. Чомусь багато жінок вважають, що відвідування стоматолога під час вагітності небезпечне і шкідливе. Така думка часто викликає подив і сумніви, особливо у мам-початківців. Відповідь на поширене запитання, чи можна відвідувати стоматолога під час вагітності при виникненні стоматологічних проблем, – ТАК, можна!

Стоматологічні проблеми під час вагітності

Якщо ви плануєте вагітність, то найкраще вирішити всі невідкладні стоматологічні проблеми до настання вагітності. Профілактика, гігієна порожнини рота і регулярне відвідування стоматолога до вагітності мають вирішальне значення і можуть запобігти або принаймні зменшити кількість стоматологічних проблем, які можуть виникнути під час вагітності, в тому числі:

Набрякання і кровоточивість ясен (гінгівіт)

Це захворювання зубів спричинене підвищенням рівня гормонів, особливо в останньому триместрі вагітності. У цей період організм проявляє підвищену запальну реакцію, збільшуючи кількість зубного нальоту і бактерій у порожнині рота. Вони прилипають до зубів, виділяють токсини і провокують інфекції ясен і кісток.

Карієс

Оскільки ваш організм і його хімічний склад змінюються під час вагітності, це можна помітити і в порожнині рота. Гормональний фон, блювота або підвищене споживання цукру можуть підвищувати рівень кислоти в роті, спричиняючи карієс. Хоча розвиток карієсу зазвичай займає тривалий час, підвищений рівень кислоти під час вагітності прискорює розвиток карієсу.

Хитання зубів

Під час вагітності може спостерігатися хитання зубів через тимчасове ослаблення кісток і тканин у роті. Якщо ви зіткнулися з цими симптомами, обговоріть з вашим стоматологом і акушером інші можливі причини, які можуть викликати цей стан, крім вагітності.

Профілактика стоматологічних захворювань під час вагітності

Профілактика завжди є найкращим лікуванням. Тільки правильна гігієна порожнини рота, регулярні стоматологічні огляди та здорове харчування можуть зберегти здоров’я зубів і позбавити Вас від неприємних стоматологічних процедур і можливих ускладнень.

  1. В ідеальній ситуації Ваш стоматолог і акушерка перебувають у контакті й обмінюються інформацією про Ваш стан і застосовувані методи лікування. В іншому разі слід бути відкритим з обома лікарями і розмовляти з ними у своїх інтересах.
  2. Дотримуйтесь свого стоматологічного режиму, встановленого до вагітності, і посилюйте його протягом наступних дев’яти місяців. У разі виникнення проблеми необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога. Перед початком процедури він збере всю необхідну інформацію, включно з Вашою:
  3. Стоматолог повинен знати, в якому триместрі ви перебуваєте, оскільки деякі процедури не рекомендуються на ранніх термінах вагітності.
  4. Ви маєте повідомити стоматолога про свій поточний стан здоров’я, спадкові захворювання, хронічні захворювання і можливі алергічні реакції.
  5. Обов’язково повідомте свого стоматолога про можливе рекомендоване знеболення та лікарські препарати, які Ви приймаєте під час вагітності.

Безпечні стоматологічні процедури під час вагітності

Більшість звичайних стоматологічних процедур безпечні під час вагітності. Однак слід бути обережним і уникати деяких із них у певні триместри вагітності.

Лікування кореневого каналу

Лікування кореневого каналу передбачає очищення пульпи і видалення нерва з інфікованого кореня зуба. Зрештою стоматолог повинен продезінфікувати і запломбувати канал, а також захистити зуб коронкою або пломбою.

Ця процедура безпечна під час вагітності, особливо в другому триместрі. Буде корисно, якщо перед лікуванням вам зроблять рентгенівський знімок і дадуть місцеву анестезію, а після лікування призначать антибіотики та знеболювальні препарати.

Видалення зуба

Коли видалення зуба стає єдиним рішенням, стоматолог розпочинає процедуру, незважаючи на Вашу вагітність. Вона включає в себе застосування місцевої анестезії, щоб видалення було безболісним, розхитування зуба і його виривання.

Іноді видалення зуба є єдиним способом усунути джерело інфекції та запобігти її поширенню. Для проведення цієї процедури найкраще підходить другий триместр вагітності, але триместр не має значення, якщо у вас дійсно екстрена ситуація.

Чищення зубів

Ця процедура абсолютно безпечна під час вагітності та рекомендується за будь-якої необхідності. Вона включає в себе видалення зубного каменю і бактеріального нальоту за допомогою скалера навколо ясен і між зубами.

Процедура також охоплює професійне чищення зубів, полірування, чищення зубною ниткою, полоскання й обробку фтором. Регулярне чищення зубів вкрай важливе, оскільки це один зі способів запобігання розвитку пародонтиту.

Пломбування зубів

Стоматологи вважають пломбування зубів безпечною процедурою в другому триместрі вагітності. Під час лікування карієсу стоматолог видаляє пошкоджені частини коронки зуба і готує ділянку, очищаючи і висушуючи її.

Потім він накладає пломбу на порожнину і перевіряє, чи відповідає вона вашому прикусу. Проконсультуйтеся зі своїм стоматологом щодо рекомендованого типу пломби і за можливості уникайте пломб з амальгами, що містять ртуть.

Рентген і місцева анестезія під час вагітності

Для постановки точного стоматологічного діагнозу і правильного лікування під час вагітності може знадобитися рентгенівський знімок. Іноді це єдиний спосіб для стоматолога визначити можливу втрату кісткової тканини і необхідність лікування кореневого каналу.

Нині ця процедура вважається безпечною, оскільки сучасний свинцевий фартух і жилет можуть захистити Вас і Вашу дитину. Проте рекомендується уникати опромінення під час вагітності, за винятком випадків, коли це більш ніж необхідно.

Регулярне відвідування і лікування зубів під час вагітності не становить небезпеки для Вас і Вашої дитини. Навпаки, турбота про здоров’я зубів – запорука здорової вагітності, благополучних пологів і відмінного самопочуття малюка. Єдиними обмеженнями є занадто складні процедури, рентгенівські знімки та прийом деяких антибіотиків.

Рекомендовані статті

Неправильний прикус: як виправити
Види брекетів та їх відмінності
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

  • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
    Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
  • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
    Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
  • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
    Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
  • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
    Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуються з Політикою конфіденційності та Політикою cookie

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше