Блог стоматолога

Молочні зуби: що потрібно знати батькам

Молочні зуби: що потрібно знати батькам

Уже між 14-м і 18-м тижнями внутрішньоутробного розвитку починається мінералізація молочних зубів. Формування зубів – це процес, який до найдрібніших деталей контролюється генами. Тому за дитиною часто можна визначити стан зубів батьків. Якщо в матері маленька щелепа, а в батька великі зуби, можуть виникнути проблеми з формуванням зубів у дитини.

Прорізування молочних зубів

Прорізування молочних зубів, які також називають дитячими, відбувається приблизно в тому ж порядку, що й у всіх ссавців. Спочатку з’являються передні зуби, потім бічні і далі – поки не з’являться всі дорослі зуби. Зазвичай у нас 20 молочних зубів, які складаються з двох передніх зубів, ікла, першого моляра і другого моляра в кожному квадранті щелепи. Молочні зуби з’являються в певні періоди життя:

 • 6-12 місяців: центральні різці
 • 9-16 місяців: бічні зуби
 • 16-23 місяці: ікла
 • 13-19 місяців: перший моляр
 • 22-33 місяці: другий моляр

Догляд за молочними зубами

Щойно перший зуб оголосить про свою появу, необхідно чистити зуби вранці та ввечері. Чищення зубів може бути щоденною боротьбою, але поки дитина не звикне до чищення зубів, може бути простіше чистити зуби, коли дитина лежить. Тоді дитина може сидіти у вас на колінах, поклавши голову на куточок вашої руки, – і в підсумку все пройде грайливо і легко.

Коли дитина підросте, непогано також дозволити їй почистити зуби самій і надати процесу чищення трохи грайливості. Крім того, можна порадити використовувати м’яку зубну щітку, що відповідає віку дитини, і вибирати зубну пасту, адаптовану до перших зубів дитини.

Коли в дітей починають випадати молочні зуби?

Випадання молочних зубів зазвичай починається у віці 5 років, і приблизно до 13 років у дитини прорізуються всі молочні зуби. Тоді ж проріжуться і 28 постійних зубів. В одних зуби мудрості не з’являються ніколи, в інших вони з’являються приблизно у 18 років. Однак нерідко зуби мудрості прорізуються до 26 років.

Що є нормою під час прорізування зубів

Коли у дитини прорізуються зуби, вона може відчувати деякий дискомфорт у роті та навколо нього. У неї може виділятися багато слини. На яснах у дитини з’являться маленькі білі горбки, схожі на молочні плями, а пізніше з’являться один або два нижні молочні зуби, за якими до першого дня народження вашої дитини підуть інші. Прорізування зубів викликає подразнення тільки в той момент, коли зуб малюка ось-ось прорве ясна. Період прорізування зубів зазвичай триває близько 8 днів, тому триваліші періоди дискомфорту (зазвичай пов’язані з прорізуванням зубів) можуть бути викликані чимось іншим.

Що ненормально під час прорізування зубів

Підвищення температури, діарея, висип та інші симптоми не є нормальними ознаками прорізування зубів, і батьки повинні негайно викликати лікаря, якщо у їхньої дитини з’явилися будь-які з цих симптомів. Прорізування зубів може бути болючим процесом для немовлят, але воно не спричиняє лихоманки або діареї. У дитини з високою температурою або діареєю може бути інфекція, тому батькам важливо негайно звернутися за медичною допомогою, якщо вони помітили у своєї дитини ці симптоми.

Коли звертатися до стоматолога

Якщо у вашої дитини з’явилися ознаки розвитку зубів, їй слід відвідати стоматолога хоча б раз до свого першого дня народження. Може здатися, що це рано, але це рекомендується, щоб у разі потреби можна було надати своєчасну допомогу. Рекомендується, щоб перший візит до стоматолога відбувся протягом 6 місяців після прорізування першого зуба.

Що раніше ви привчите дитину до відвідування стоматолога, то більша ймовірність того, що надалі вона отримає позитивний досвід, а також познайомиться з такими процедурами, як рентген і чищення. Пройти стоматологічний огляд до першого дня народження корисно ще й з іншої причини: багато компаній медичного страхування покривають регулярні візити до стоматолога після досягнення дитиною цього рубежу. Завчасна страховка означає менші витрати для вашої родини в майбутньому.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше