Блог стоматолога

Нарощування зубів: методи процедури для красивої посмішки

Нарощування зубів: методи процедури для красивої посмішки

Аномалії у формі та розмірі коронкової частини зубів, а також середній і глибокий карієс, діастеми, тріщини та відколи зубів більше не є непереборною проблемою для більшості пацієнтів. З використанням перевірених часом методів відновлення зубів можна поліпшити їхню форму, змінити колір, усунути дефекти та відновити нормальну функціональність. У результаті такої процедури відновлені зуби мають максимально природний і привабливий вигляд.

Нарощування зубів: що являє собою процедура

Процедура нарощування емалі зубів дає змогу відновити естетичний зовнішній вигляд і нормальну функціональність. Після цієї процедури ікла, моляри і премоляри набувають здорового і повноцінного вигляду. Нині існує безліч різних технологій для косметичного і терапевтичного нарощування зубів. Однак вибір оптимального методу залежить від конкретної ситуації та потребує консультації фахівця. Наприклад, у деяких випадках можна застосувати вініри, тоді як в інших ситуаціях може знадобитися протезування для корекції дефекту.

Сам процес відновлення зуба може називатися як художньою реставрацією, так і кістковою пластикою, залежно від обраної методики. У разі першої використовують композитні матеріали та вініри, а в разі другої – проводять імплантацію. Вибір методики залежить від характеристик патології та уподобань пацієнта. Іноді єдино правильним рішенням буде встановлення стоматологічних протезів.

Коли необхідне нарощування передніх верхніх і нижніх зубів?

 • Вигнута форма міжзубних проміжків.
 • Порушення цілісності структури зубів.
 • Поява сколів, тріщин та інших зовнішніх пошкоджень.

Присутність темних або жовтих плям, які не зникають після процедур відбілювання.

Процедура нарощування може бути виконана як на нижніх, так і на верхніх зубах. Перш ніж почати, необхідно видалити зубний наліт, зубний камінь і усунути запальні процеси. Багатьох цікавить питання про можливість нарощування зуба в разі збереження коренів. Відповідь на це питання позитивна, незалежно від причини, яка призвела до пошкодження верхівки зуба. Перед початком процедури проводиться рентгенологічне обстеження, щоб переконатися у відсутності тріщин у кореневій системі. Компетентний підхід до цієї процедури допоможе запобігти розвитку карієсу, запальних процесів та інших стоматологічних проблем у майбутньому.

Технології та методики нарощування зуба

У стоматології існує безліч методів, що використовуються для відновлення естетичної привабливості та нормальної функціональності зубів. Серед найбільш часто застосовуваних методів такі:

Композитне нарощування зубів

Технологія стоматологічного пломбування спрямована на відновлення і виправлення дефектів різців і іклів, які не піддаються значному навантаженню. Спочатку поверхню пошкодженого різця обробляють, потім на неї наносять спеціальний композитний матеріал, який твердне під впливом ультрафіолетових променів. Після завершення процедури проводиться шліфування і наноситься захисне покриття. Нарощування зуба і виправлення невеликих відколів здійснюються шляхом послідовного нанесення світлотверднучого композитного матеріалу.

Реставрація з використанням вінірів

Тонкі пластинчасті конструкції, виготовлені з композитного матеріалу, часто застосовуються на передніх зубах для корекції їхнього зовнішнього вигляду. Ці конструкції незамінні для досягнення бажаної естетики посмішки. Варіанти можуть бути як із композитного матеріалу, так і з кераміки. Їх використання дає змогу усунути тріщини, відколи, пігментацію емалі та дрібні нерівності. Процес нарощування зубів з використанням вінірів проходить таким чином: спочатку проводиться очищення зубів, усунення каріозних змін і підготовка поверхні емалі. Пластинчасті конструкції підбираються відповідно до колірної гами. Установка може бути як прямою, так і непрямою. У стоматології саме в такий спосіб виконується нарощування зубів з використанням вінірів.

Відновлення з використанням вкладок

Вкладки є чудовою альтернативою звичайним пломбувальним складам і застосовуються, коли зубні тканини значно пошкоджені й неможливо використовувати композитні матеріали. Процедура нарощування зуба із застосуванням вкладок відбувається так: фахівець починає зняттям відбитків і відправляє отримані дані в лабораторію. Після виготовлення вкладок проводять їхню примірку і фіксацію готових конструкцій. За необхідності також може виконуватися додаткова підгонка.

Нарощування зуба на штифт

У разі значних пошкоджень видимої частини ікла або моляра, а також у разі втрати емалі та дентину часто вдаються до використання зубних штифтів. Ці стрижні, що мають спеціальне різьблення, служать опорою для подальшої реставрації зуба. Якщо сталося відкололася частина зуба, то штифт можна використовувати для його відновлення. Методика реплантації зубів також часто затребувана під час відновлення елементів зубощелепної системи. Процедура нарощування зуба зазвичай відбувається так: починають із проведення ендодонтичної терапії, потім здійснюють угвинчування штифта і процедуру нарощування. Важливо, щоб штифт був встановлений без утворення порожнин і дефектів.

Корекція за допомогою коронок

У разі серйозних пошкоджень зубної одиниці стоматологічну конструкцію може бути встановлено для відновлення. Зліпок для такої конструкції виготовляється в спеціалізованій лабораторії. Готова конструкція відмінно імітує відтінок і текстуру природних зубів і використовується в разі значної втрати частини зуба. Про переваги, недоліки та можливі наслідки процедури нарощування зуба із застосуванням коронки можна дізнатися докладніше на прийомі у лікаря-стоматолога.

Реставрація або нарощування зубів – це метод, який використовується для відновлення як функціональних, так і естетичних характеристик зубів. Цей процес дасть вам змогу відновити не тільки анатомічну форму коронкової частини, а й досягти максимальної схожості з природними зубами зовні.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше