Блог стоматологаРекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика

Існує безліч стоматологічних проблем, але одна з найпомітніших і найбільш гнітючих – це темні ясна. Цей стан викликається цілою низкою чинників, включно з генетикою, неправильною гігієною, захворюваннями і способом життя. І хоча він не становить загрози для життя, його важко ігнорувати або не помічати через його зовнішній вигляд, який кидається в очі. Далі ви дізнаєтеся все про темні ясна: від причин і методів лікування до профілактичних заходів, які ви можете вжити.

Що таке темні ясна?

Темні ясна виникають у разі потемніння тканин ясен навколо зубів. Цей стан може бути викликаний накопиченням пігменту на яснах або основним захворюванням. Лікування темних ясен залежить від основної причини. У деяких випадках пігментація може бути видалена за допомогою лазерного лікування. Якщо темні ясна викликані основним захворюванням, то лікування буде спрямоване на усунення цього захворювання.

Причини темних ясен

Люди з темними яснами – не рідкість. Причиною потемніння ясен може бути ціла низка чинників, зокрема:

 1. Вживання тютюну. Куріння або жування тютюну може призвести до знебарвлення ясен.
 2. Погана гігієна порожнини рота. Якщо Ви не чистите зуби і не користуєтеся зубною ниткою, на зубах і яснах може утворитися зубний наліт і зубний камінь, що призведе до їх потемніння.
 3. Прийом деяких лікарських препаратів. Деякі лікарські препарати, наприклад, антибіотики, можуть спричиняти потемніння ясен.
 4. Інфекція. Захворювання ясен спричиняється інфекцією ясенної тканини. Це може призвести до почорніння ясен.

Якщо у вас темні ясна, необхідно звернутися до стоматолога, щоб він визначив причину і рекомендував лікування. Лікування може включати в себе зміну правил гігієни порожнини рота, відмову від куріння, прийом ліків або хірургічне втручання.

Лікування темних ясен

Якщо у Вас темні ясна, це може бути спричинено кількома причинами. Це може бути ознакою захворювання ясен, а може бути спричинено вживанням деяких ліків, курінням або навіть вживанням певних продуктів харчування. Яка б не була причина, існують методи лікування, що дають змогу освітлити колір ясен.

Першим кроком у лікуванні чорних ясен є виявлення причини. Якщо колір ясен змінився через куріння, то найкращим способом лікування буде відмова від куріння. Якщо ясна знебарвлюються через приймання деяких ліків, стоматолог може призначити інші препарати. Якщо колір ясен спричинений захворюванням ясен, стоматолог разом із Вами розробить план лікування, який може містити чищення зубів і коріння (глибоке чищення), приймання антибіотиків та/або хірургічне втручання.

Після усунення причини потемніння ясен існують способи освітлення кольору ясен. Стоматолог може порекомендувати використовувати спеціальну зубну пасту або ополіскувач для порожнини рота, що містять відбілювальні речовини. Можна також спробувати використовувати натуральні засоби, такі як харчова сода або перекис водню. Який би метод ви не вибрали, уважно дотримуйтесь інструкцій і проконсультуйтеся зі своїм стоматологом, перш ніж використовувати будь-який відбілювальний засіб на зубах або яснах.

Профілактика темних ясен

Найкращим способом профілактики темних ясен є ретельна гігієна порожнини рота. Це означає чищення зубів двічі на день, використання зубної нитки та ополіскувача для порожнини рота. Також важливо регулярно відвідувати стоматолога для проведення професійного чищення та огляду.

Якщо ви палите тютюн, відмова від куріння – найкращий спосіб запобігти появі чорних ясен та інших проблем із яснами. Вживання тютюну є одним з основних факторів ризику розвитку захворювань пародонту, які можуть призвести до появи темних ясен.

Здорове харчування – ще один хороший спосіб профілактики темних ясен. Вживання в їжу продуктів, багатих на вітаміни та мінерали, допомагає зберегти здоров’я ясен. До них належать зелені овочі, цитрусові, горіхи та йогурт. Уникайте солодких продуктів і напоїв, які можуть сприяти розвитку карієсу.

Коли слід звернутися до лікаря за темних ясен

Якщо ваші ясна темні, це може бути ознакою захворювання ясен. Захворювання ясен – це серйозна інфекція ясен, яка може призвести до втрати зубів. Якщо у вас є захворювання ясен, вам слід негайно звернутися до стоматолога.

Захворювання ясен викликається зубним нальотом – липкою плівкою з бактерій, що утворюється на зубах. Зубний наліт подразнює ясна і підвищує ймовірність їх інфікування. Рання стадія захворювання ясен називається гінгівітом. Якщо гінгівіт не лікувати, він може перейти в пародонтит, який є більш серйозною формою захворювання ясен.

Симптоми захворювання ясен включають:

 1. Набряклі або чутливі ясна
 2. Ясна легко кровоточать
 3. Неприємний запах із рота
 4. Рідіючі ясна
 5. Розхитані зуби

Якщо у вас є хоча б один із цих симптомів, необхідно якомога швидше звернутися до стоматолога. Лікування захворювань ясен може включати в себе глибоке чищення (видалення зубних відкладень і коренів), прийом антибіотиків або хірургічне втручання.

Темні ясна – одне з найпоширеніших стоматологічних захворювань, від якого страждають багато людей. На щастя, за правильного догляду та профілактичних заходів чорним яснам можна запобігти або повернути назад, якщо вони вже з’явилися. Регулярне чищення зубів щіткою і зубною ниткою, використання ополіскувача для порожнини рота, що запобігає розвитку бактерій, відмова від паління та інших речовин, які можуть забарвлювати зуби, допоможуть зберегти здоровий колір ясен.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше