Блог стоматолога

Тимчасова пломба: що це і для чого вона потрібна

Тимчасова пломба: що це і для чого вона потрібна

Наявність каріозної порожнини може бути неприємним і незручним досвідом. Зубні пломби – ідеальне рішення, якщо ви хочете полегшити цей біль.  Але чи знаєте ви, що існує два види пломб: тимчасові та постійні? Пломбування тимчасових зубів відіграє важливу роль у збереженні здоров’я і функції зубів до постійного відновлення. Крім того, це безпечний та ефективний спосіб. Далі ми розповімо все, що вам потрібно про тимчасове пломбування зубів.

Що таке тимчасове пломбування зубів?

Тимчасова пломба – це короткострокове рішення для захисту зуба. Виготовлення постійної пломби займає небагато часу, тому стоматологи пломбують його занадто швидко, щоб врятувати його. Цей процес ще називають “тимчасовою реставрацією”. Матеріал, який стоматологи використовують для цієї процедури, як правило, м’якший і податливіший. Крім того, часто використовується порцелянова композитна смола.

Необхідність тимчасового пломбування зуба

До тимчасового пломбування може призвести безліч причин. Давайте обговоримо деякі з найпоширеніших,

Після лікування кореневого каналу:

Стоматолог може поставити тимчасову пломбу, щоб захистити оброблену ділянку до встановлення постійної пломби або коронки.

Знеболювання:

Якщо каріозна порожнина спричиняє біль, стоматолог може поставити тимчасову пломбу на зуб, щоб зняти біль і дозволити вам їсти і працювати до остаточного встановлення пломби.

Карієс і пошкодження зубів:

Після утворення каріозної порожнини вона може поширитися і пошкодити зуб. Тимчасова пломба може захистити зуб від подальшого пошкодження, поки ви чекаєте остаточної пломби.

Переконайтеся, що постійна пломба можлива:

Може минути деякий час, перш ніж з’явиться можливість поставити постійну пломбу. У цьому випадку зуб можна зафіксувати тимчасовою пломбою, поки не буде готова постійна пломба.

Чутливість зуба:

Тимчасова пломба може зняти дискомфорт, якщо зуб чутливий, оскільки оголюється дентин (шар під зубною емаллю).

Процес встановлення тимчасової пломби на зуб

Вам не потрібно турбуватися про цю процедуру. Це легка процедура,

Стоматолог починає процедуру зі знеболювання ураженої ділянки. Потім він очистить ділянку і видалить каріозну частину перед встановленням пломби. Після встановлення пломби реставрація повторює контури зуба і не впливає на оклюзію. Усі ці процедури вимагають чистих і стерилізованих інструментів за допомогою ультразвукового очищення.

У чому різниця між тимчасовими та постійними пломбами?

Тимчасова пломба і з чого вона зроблена

Як можна здогадатися з назви, вона не повинна мати твердого матеріалу. Тому така пломба виготовляється з гнучкого матеріалу, який дуже легко видалити.

Зазвичай вони виготовляються з оксид-цинк-евгенольного цементу, матеріалу, який є м’яким і зручним у роботі. Тимчасові пломби менш міцні та довговічні, що підвищує ймовірність їхньої поломки.

Постійна пломба і з чого вона зроблена

Твердий пломбувальний матеріал робить їх хорошим вибором, який необхідний на тривалий період. Зазвичай вони виготовляються з амальгами, композитної смоли або порцеляни. Амальгама – це пломбувальний матеріал срібного кольору, міцний і довговічний, але менш естетичний, ніж композитна смола або фарфор.

Композитна смола – це пломбувальний матеріал кольору зуба, більш естетичний, ніж амальгама, але менш інтенсивний і менш довговічний.

Плюси та мінуси тимчасових пломб

Плюси:

  • Негайне полегшення: ці пломби забезпечують негайне полегшення дискомфорту, спричиненого стоматологічними процедурами або карієсом.
  • Захист: найкраща тимчасова пломба захищає зуби від зносу і карієсу, створюючи бар’єр.
  • Функціональність: ви можете комфортно їсти і пити в очікуванні остаточної пломби.
  • Економічність: як правило, вони дешевші за постійні пломби.

Мінуси:

  • Менш довговічні: тимчасові пломби частіше випадають або розхитуються.
  • Непривабливість: тимчасові пломби можуть бути не такими естетичними, як постійні.
  • Необхідність заміни: тимчасові пломби зазвичай доводиться замінювати постійними через кілька тижнів або місяців.

Догляд за тимчасовою зубною пломбою

Догляд за тимчасовими зубними пломбами аналогічний догляду за природними зубами, але вони вимагають особливого поводження.

  • Ретельне чищення: продовжуйте чистити зуби щіткою і зубною ниткою, але будьте обережні навколо тимчасової пломби.
  • Уникайте липкої їжі: наприклад, солодощів і жувальної гумки, які можуть витягнути пломбу.
  • Чистіть зуби і користуйтеся зубною ниткою як зазвичай: будьте обережні під час чищення зубів із тимчасовими пломбами.

Побічні ефекти тимчасових зубних пломб

  1. Якщо тимчасову пломбу необхідно видалити, стоматологу, можливо, доведеться підточити зуб за допомогою бора або іншого стоматологічного інструменту, щоб видалити пломбу.
  2. Ця процедура безболісна і не викликає дискомфорту; тимчасові пломби зазвичай видаляються легше. Після процедури може з’явитися чутливість, але це тимчасово і нормально.
  3. Якщо пацієнт не повертається за постійною пломбою, матеріал, з якого виготовлена тимчасова пломба, поступово розкладається, оголюючи порожнину зуба. У цьому місці розмножуються бактерії, що призводить до інфекції.
  4. Крім того, існує мінімальна ймовірність того, що в деяких людей може виникнути алергічна реакція на матеріал пломби. Ознаки алергічної реакції включають набряк порожнини рота і висип або свербіж на ураженій ділянці.

Що робити, якщо тимчасова пломба в зубі випала?

Якщо пломба випала, не панікуйте. Вживіть таких заходів:

  • Уникайте проковтування пломби, якщо це можливо вчасно.
  • Прополощіть рот теплою водою й очистіть уражену ділянку.
  • Зателефонуйте стоматологу і запишіться на терміновий прийом. Герметики не продаються без рецепта.
  • Ретельно почистіть зуби зубною щіткою та ополіскувачем для порожнини рота.

Термін служби тимчасових пломб

Тимчасові зубні пломби зазвичай тримаються від 6 до 8 тижнів, але іноді можуть триматися до трьох місяців. Точний термін дії тимчасової пломби залежить від низки чинників, включно з.

  • Типом використовуваного матеріалу: цемент на основі оксиду цинку з евгенолом є найкращим матеріалом для тимчасового пломбування зубів і коштує відносно недорого. Інші матеріали, такі як композитна смола, коштують дорожче, але служать довше.
  • Кваліфікацією стоматолога: стоматолог, який встановлює тимчасову пломбу, відіграє вирішальну роль у довговічності тимчасової пломби. Стоматологи, які мають більший досвід роботи з тимчасовими пломбами, найімовірніше, збережуть їх довше.
  • Гігієною порожнини рота: тимчасові пломби, найімовірніше, прослужать довше, якщо дотримуватися гігієни порожнини рота. Дійсно, хороша гігієна порожнини рота може запобігти утворенню карієсу навколо пломби.

Якщо тимчасова пломба випала, негайно зверніться до стоматолога. Занадто довге очікування заміни пломби може призвести до карієсу та інших проблем.

Поки ви не звернетеся до стоматолога, тримайте місце, з якого випала пломба, в чистоті й не їжте та не жуйте в цій ділянці.

Рекомендовані статті

Неправильний прикус: як виправити
Види брекетів та їх відмінності
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

  • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
    Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
  • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
    Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
  • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
    Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
  • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
    Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуються з Політикою конфіденційності та Політикою cookie

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше