Блог стоматолога

Видалення нерва зуба: як і для чого проводять операцію

Видалення нерва зуба: як і для чого проводять операцію

Відвідування стоматолога може бути лякаючим досвідом для багатьох, але видалення зуба може бути особливо нервовим. Видалення зубного нерва – це процедура, яка може допомогти зменшити зубний біль і поліпшити загальний вигляд вашої посмішки. Важливо розуміти процес видалення зубного нерва і те, чого слід очікувати до, під час і після процедури. Знання того, чого слід очікувати, допоможе зменшити занепокоєння і забезпечити хорошу підготовку до видалення.

Процес видалення зубного нерва

Процедура видалення зубного нерва залежить від конкретної ситуації. Стоматолог, найімовірніше, знеболить ділянку за допомогою місцевої анестезії, щоб звести до мінімуму біль під час процедури. Під час видалення стоматолог буде використовувати скальпель або лазер, щоб розрізати і запаяти нерв. Видалення зубного нерва зазвичай проводять одним із двох способів: Запечатування і розрізання.

За методу пломбування і розрізання стоматолог спочатку запаює нерв, а потім розрізає його. За методу “запломбувати, розрізати і видалити” стоматолог спочатку запломбує нерв, а потім видалить його невелику частину. Найпоширеніші причини, через які стоматолог може рекомендувати видалення зубного нерва, – це перелом зуба, абсцес або хронічний біль в одному чи кількох зубах. Здебільшого видалення зубного нерва – це амбулаторна процедура, яка може бути проведена всього за одне відвідування кабінету стоматолога.

Можливі ризики та ускладнення видалення зубного нерва

Хоча видалення зубного нерва – дуже поширена процедура, вона має деякі ризики та можливі ускладнення. До найпоширеніших ускладнень належать інфекція, сухі гнізда і пошкодження навколишніх зубів або структур. Інфекція – це найсерйозніший ризик, який може виникнути, якщо стоматолог не зможе належним чином очистити ділянку видалення. Інфекція може призвести до болю, набряку і необхідності прийому антибіотиків. Сухе гніздо – ще одне поширене ускладнення, яке може виникнути, якщо стоматолог не забинтує місце видалення зуба достатньою кількістю марлі.

Підготовка до видалення зубного нерва

Спеціальної підготовки до видалення зубного нерва не існує, але ви маєте повідомити стоматолога про будь-які ліки або трав’яні добавки, які ви приймаєте. Також варто утриматися від їжі та пиття щонайменше за дві години до процедури.

Це дасть змогу анестезії швидше подіяти і допоможе запобігти появі сухих гнізд. Оскільки це звичайна процедура, немає потреби якось по-особливому готуватися до видалення зубного нерва. Просто обов’язково повідомте свого стоматолога про будь-які ліки або добавки, які ви приймаєте перед процедурою.

Відновлення та післяопераційний догляд

Після видалення зубного нерва зуб все одно потребуватиме регулярного чищення щіткою і зубною ниткою. Це дасть змогу запобігти розвитку захворювань ясен і карієсу в зубі. Зуб не руйнуватиметься, оскільки його видалили з щелепної кістки. Найімовірніше, зуб випаде сам по собі приблизно через три місяці. Важливо регулярно відвідувати стоматолога для наступних візитів.

Альтернативи видаленню зубного нерва

Є й інші методи, які стоматолог може використовувати для зняття зубного болю, крім видалення зубного нерва. Деякі з них включають лікування кореневого каналу, видалення зуба або пломбування. Стоматолог, найімовірніше, порекомендує одну з цих альтернатив, якщо вважатиме, що видалення зубного нерва вам не підходить. Найкращий спосіб дізнатися, який метод лікування підходить вам найкраще, – це обговорити вашу ситуацію з вашим стоматологом.

 • Лікування кореневого каналу – це лікування інфікованого зуба, яке вимагає видалення нерва.
 • Зубні пломби можуть використовуватися для відновлення зруйнованих зубів і зменшення болю.
 • Видалення – це видалення сильно зруйнованого або інфікованого зуба.

Важливо пам’ятати, що ці альтернативи можуть не повністю усунути біль у зубі. Ваш стоматолог допоможе вам вирішити, який метод лікування найкраще підходить для вас, виходячи з вашої конкретної ситуації.

Видалення зубного нерва – це поширена стоматологічна процедура, яку можна провести на нижньому боці щелепи, де коріння зубів розташоване найближче до ясен. Існує кілька причин, через які може знадобитися видалення зубного нерва, наприклад, для лікування зубної інфекції або кісти. Під час консультації стоматолог обговорить причини проведення процедури і проінформує вас про ризики та переваги.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше