Блог стоматолога

Викривлення зубів: 7 основних причин і ризиків

Викривлення зубів: 7 основних причин і ризиків

Криві зуби можуть бути генетичними. Навіть якщо в когось із ваших батьків вони були, найімовірніше, вони будуть і у вас. Крім того, вона може виникнути через погану гігієну порожнини рота, неправильне харчування, травми, смоктання великого пальця тощо. Чи траплялося з Вами таке, що Ви хотіли б голосно розсміятися разом із друзями, але змушені були стримуватися через криві зуби? Коли ви виростаєте, ви розумієте, що світ не такий добрий, як ви його собі уявляли. Тому виникає необхідність виправити свої криві зуби. Але якщо вже у вас є ми, то не варто ні про що турбуватися. Далі ви дізнаєтеся, що є причиною кривого росту зубів і можливі способи виправлення.

Причини викривлення зубів

Криві зуби – ще одне поширене стоматологічне захворювання. Як молочні, так і постійні зуби можуть стати кривими на ранніх стадіях розвитку. Іноді, коли молочні зуби ростуть неправильно і не можуть заповнити відведене їм місце, вони виглядають кривими. Також до викривлення зубів можуть призвести тривалі дитячі звички, такі як смоктання великого пальця або пустушки. Наявність кривих зубів не означає, що у вас будуть такі ж постійні зуби, коли ви виростете. Однак у тих, хто має скупченість зубів, постійні зуби можуть вирости в скупченому вигляді. До інших причин, що спричиняють аномальний ріст зубів, належать:

Генетика

Як би це не було шокуюче, але це правда. Генетика відіграє велику роль у визначенні того, який вигляд матиме ваша посмішка. Ба більше, вона є однією з найпоширеніших причин кривих зубів. Не тільки криві зуби, а й інші стоматологічні проблеми, як-от гіпердонтія, неправильний розвиток піднебіння або зубів, можуть передаватися у спадок від батьків. На щастя, їх можна виправити за допомогою сучасної стоматології.

Розмір щелепи

Зменшення розміру щелепи може бути ще однією причиною розвитку кривих зубів. Причина в тому, що сучасний раціон харчування складається переважно з рідин, тому нам не потрібно багато жувати. Така зміна жувальної функції порушує розвиток порожнини рота, внаслідок чого щелепа стає меншою. Коротка щелепа є причиною скупченості, кривизни або неправильного розташування зубів.

Рання втрата молочного зуба

Якщо молочний зуб випадає завчасно внаслідок травми або нещасного випадку, це може призвести до зміщення інших зубів на його місце, внаслідок чого виникає диспропорція. Коли на цьому місці виникає скупченість, постійний зуб не отримує місця для правильного прорізування.

Малокклюзія

Малокклюзія зазвичай означає порушення прикусу через неправильне розташування зубів. В ідеалі верхні зуби мають входити в пази нижніх зубів. Однак за неправильного прикусу спостерігається або перекус (верхні зуби виступають уперед далі, ніж нижні), або недокус (нижні зуби виступають уперед далі, ніж верхні), або краудинг (надмірне скупчення зубів).

Міофункціональні звички

Погані міофункціональні звички, наприклад, смоктання пустушки або великого пальця протягом тривалого часу, можуть вплинути на вирівнювання зубів. Це може призвести до зміщення або аномального росту зубів. Висунутий язик і ротове дихання також можуть стати причиною викривлення зубів.

Неправильне харчування

Отримання достатньої кількості поживних речовин, особливо на ранніх етапах життя, сприяє розвитку здорових зубів. Не можна позбавляти свій організм таких поживних речовин, як кальцій, фтор, вітамін D тощо.

Травма

Травма обличчя або нещасний випадок можуть спричинити стукіт, дезорієнтацію зубів і призвести до їхнього викривлення. Тому для уникнення травм рекомендується носити спортивну капу під час гри.

Загальні ризики, пов’язані з викривленням зубів

У деяких випадках криві зуби можуть негативно вплинути на ваш спосіб життя. Через неправильне розташування зубів можуть виникнути проблеми з жуванням і відкушуванням. Крім того, деякі люди можуть відчувати дискомфорт і почуття незручності через те, який вигляд мають їхні зуби. Інші проблеми, пов’язані з кривими зубами, включають:

Жування і травлення

Криві або неправильно розташовані зуби не дають змоги правильно пережовувати їжу. Внаслідок цього виникають проблеми з травленням і шлунком.

Захворювання пародонту

Криві зуби важко чистити через їхнє неправильне положення. Зрештою це може призвести до захворювань ясен та інших стоматологічних проблем. Важливо звернутися до лікаря-ортодонта відразу ж після появи симптомів карієсу. Тривалий карієс або захворювання ясен можуть призвести до пародонтиту – набагато серйознішої інфекції.

Знос ясен

Криві зуби можуть призводити до надмірного зносу ясен і щелеп. Крім того, в деяких випадках люди відзначають бруксизм і хронічні головні болі.

Труднощі з мовленням

Люди з неправильно розташованими зубами стикаються з проблемами мовлення, оскільки це може вплинути на артикуляцію звуків і вимовляння мови.

Як виправити криві зуби

Якщо злегка викривлені зуби не завдають шкоди, то людям із вкрай кривими зубами може знадобитися відповідне лікування. Незалежно від того, чи викликано це естетичними міркуваннями або у вас проблеми з відкушуванням і жуванням, ось можливі способи виправлення кривих зубів.

 1. Металеві брекети
 2. Керамічні брекети
 3. Невидимі брекети
 4. Хірургічне випрямлення зубів

Ортодонти не рекомендують встановлювати брекети або будь-які інші методи випрямлення зубів, якщо тільки вони не завдають вам болю або не можуть викликати серйозні захворювання ясен. Якщо у вас криві зуби, запишіться на прийом до свого стоматолога, і він повідомить вам, який метод лікування є найефективнішим у вашому випадку, і чи варто вам йти на нього чи ні.

Рекомендовані статті

Неправильний прикус: як виправити
Види брекетів та їх відмінності
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуються з Політикою конфіденційності та Політикою cookie

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше