Блог стоматолога

Які бувають зубні протези: 7 основних видів

Які бувають зубні протези: 7 основних видів

Протез може бути встановлений, якщо вам необхідно видалити один або кілька природних зубів. Це ефективний спосіб відновити зовнішній вигляд і функції порожнини рота, повернути посмішку і допомогти впевнено говорити і їсти. Сьогодні існує безліч різних видів зубних протезів, що може дещо заплутати пацієнтів. Далі ми розповімо вам про 7 найпоширеніших видів протезів, щоб допомогти вам вирішити, який із них може бути правильним вибором для вас.

Що таке зубні протези?

Зубні протези (штучні зуби) – це синтетичні замінники відсутніх природних зубів. Деякі протези замінюють кілька відсутніх зубів. Інші замінюють усі зуби, ясна і навколишні тканини. Зубні протези призначені для того, щоб заповнити профіль обличчя і поліпшити зовнішній вигляд. Крім того, вони полегшують вживання їжі, жування і мову.

Види зубних протезів

Існує безліч різних видів зубних протезів. Вони бувають знімними і незнімними. Вибір оптимального типу залежить від стану здоров’я порожнини рота і способу життя.

Повні зубні протези

Повні зубні протези або повні протези служать для заміни цілої низки зубів. Більшість стоматологів, перш ніж рекомендувати повні протези, намагаються зберегти хоча б кілька природних зубів. Але повні протези зазвичай необхідні, якщо всі інші варіанти вже вичерпано. Протези виготовляються з акрилової смоли й спираються тільки на тверді та м’які тканини, що залишилися. Вони не такі стійкі, як природні зуби або імплантати, які кріпляться в кістці.

Крім того, під час повного протезування у багатьох людей розвивається порушення мовлення. Це пов’язано з товщиною матеріалу, що покриває піднебіння і нервово-м’язовий контроль язика та щік. Акрил не можна сильно стоншувати, оскільки це з часом призведе до утворення тріщин.

Мостоподібні протези на імплантатах

Вони замінюють кілька відсутніх зубів у ряду за допомогою двох зубних імплантатів і протеза зуба або зубів між ними. Вони постійно приклеюються або пригвинчуються в порожнині рота. Мостовидні протези ідеально підходять для пацієнтів, у яких відсутні три і більше зубів у ряду. На відміну від повних і знімних часткових протезів, вони не є знімними.

Знімні часткові зубні протези

Знімні часткові протези замінюють тільки деякі відсутні зуби на верхній або нижній щелепі. Знімні часткові протези можна видалити в будь-який час і легко замінити. Вони дають змогу відновити природний вигляд, відчуття і функції зубів. Вони складаються зі вставних зубів і основи з акрилу кольору ясен. Базис кріпиться до двох або більше кламерів, які фіксують протез на місці. Кламери виготовляються з металу або гнучкої рожевої пластмаси і чіпляються за сусідні зуби для посилення опори.

Їх зазвичай рекомендують людям, які не є хорошими кандидатами для встановлення мостоподібного протеза з опорою на імплантати. До них належать люди, які не можуть перенести операцію.

Накладні протези

Такий протез кріпиться до ясен за допомогою зубних імплантатів. Здебільшого над’ясенні протези утримуються не менш ніж чотирма імплантатами, але це не завжди так. Надставні протези можуть встановлюватися на верхню, нижню або обидві щелепи. Вони мають більшу стабільність і жувальну функцію, ніж звичайні протези. Однак їх необхідно знімати щовечора, щоб почистити і дати тканинам ясен відпочити.

Іммедіат протези

Вони встановлюються безпосередньо після видалення природних зубів. Оскільки для носіння протезів необхідно почекати 6-8 тижнів після видалення зубів, це дає ротовій порожнині час для загоєння. Незважаючи на зручність, іммедіат протези складніші, оскільки вони не прилягають до ясен. Крім того, вони мають не такий природний вигляд і потребують ретельнішого догляду.

Ці тимчасові протези ідеально підходять для пацієнтів із чутливими яснами і зубами. Перед встановленням постійного протеза його можна носити протягом кількох тижнів, щоб забезпечити більш плавний перехід.

Протези на імплантатах All-On-4

Протези на імплантатах All-On-4 ідеально підходять для пацієнтів, яким необхідний повний комплект протезів. Вони замінюють всі відсутні зуби на верхній та/або нижній щелепі за допомогою чотирьох зубних імплантатів. Ви не можете зняти протез самостійно, але це може зробити Ваш стоматолог.

Економні зубні протези

Стоматологи не рекомендують використовувати зубні протези економ-класу, оскільки вони можуть завдати шкоди порожнині рота і призвести до порушення гігієни порожнини рота. Протези економ-класу – це готові, типові та недорогі протези.

Протези економ-класу не виготовляються індивідуально для вашої порожнини рота. Крім того, для їх фіксації потрібен клей для протезів.

Процес виготовлення зубних протезів

Зубні протези можуть бути виготовлені з таких матеріалів, як акрил, фарфор і пластмаса. Матеріал обирають залежно від потреб і вподобань пацієнта.

Ось як виготовляються зубні протези:

  1. За допомогою пластмаси або воску створюється зліпок щелепи і порожнини рота.
  2. Зліпки відправляють у лабораторію, де їх поміщають в артикулятор, що дає змогу техніку змоделювати і прикріпити зуби за допомогою воску.
  3. Технік обробляє віск напилком, імітуючи ясна і підганяючи зліпки.
  4. Протези поміщають у двокомпонентну форму, звану колбою, після чого в неї заливають гіпс для підтримки форми протеза.
  5. Акрилову смолу вводять у колбу замість воску і залишають до повного затвердіння.
  6. Технік знімає гіпсову форму за допомогою спеціальних лабораторних інструментів; залишки акрилу і гіпсу видаляють із протезів.
  7. Протези очищають, потім полірують пемзою.
  8. Після полірування протези готові до остаточної примірки.

Причини встановлення зубних протезів

Втрата зубів – основна причина, через яку люди встановлюють зубні протези. Існує кілька основних причин втрати зубів, зокрема:

  1. Захворювання пародонту (найпоширеніша причина)
  2. Поганий догляд за порожниною рота
  3. Видалення зуба
  4. Сильний карієс
  5. Травма обличчя або щелепи
  6. Деякі генетичні захворювання
  7. Інфекція
  8. Старіння

Правильний догляд за зубними протезами

Процес очищення зубних протезів вимагає щоденного догляду. Як знімні, так і незнімні протези необхідно чистити двічі на день, щоб підтримувати їх у хорошому стані. Знімні протези необхідно знімати, а знімні компоненти ретельно очищати, включно з ділянками ясен і штучних зубів. Розчини для чищення зубних протезів можна використовувати для замочування протезів на ніч, щоб зберегти їх вологими та еластичними. Ні в якому разі не використовуйте гарячу або киплячу воду, оскільки вона може деформувати протез. Для незнімних протезів слід використовувати зубну щітку з м’якою щетиною і неабразивну зубну пасту для чищення деталей, ділянки ясен і штучних зубів. Не рекомендується спати із зубними протезами в роті.

Рекомендовані статті

Неправильний прикус: як виправити
Види брекетів та їх відмінності
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

  • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
    Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
  • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
    Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
  • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
    Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
  • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
    Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуються з Політикою конфіденційності та Політикою cookie

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше