Блог стоматолога

Які види зубних коронок бувають і які краще

Які види зубних коронок бувають і які краще

Якщо пошкоджені зуби впливають на повсякденну діяльність, лікування за допомогою зубних коронок може допомогти відновити, відремонтувати і зміцнити безнадійно зіпсовані зуби. Коронки вважаються багатофункціональною стоматологічною процедурою, яка вже кілька десятиліть є загальноприйнятою і затребуваною для лікування людей з проблемами зубів або тих, хто бажає мати абсолютно нову гарну посмішку, що допоможе поліпшити їхню індивідуальність і якість життя.

Що таке зубна коронка?

Зубна коронка – це незнімний, природний за формою зубний ковпачок, який повністю закриває верхню частину пошкодженого зуба, як-от зламаний зуб, відколотий зуб, зношений зуб, зламаний зуб, короткий зуб, знебарвлений зуб, зуб, який зазнав лікування кореневого каналу (особливо бокового), зуб неправильної форми чи непривабливий зуб, щоб відновити властивості природного зуба – прямоту, міцність, естетичну форму, розмір та колір, як в ідеального зуба та посмішки.

Коли слід проводити лікування коронками зубів?

Стоматолог порадить лікування коронками, якщо визначить, що зуби нездорові, схильні до високого ризику перелому, мають великі тріщини або карієс, або раніше піддавалися лікуванню кореневих каналів. Крім того, стоматологи зазвичай рекомендують лікування коронками тим, хто хоче змінити форму і положення зубів або оклюзію у випадках, коли ортодонтичне лікування неможливе або потрібна альтернатива брекетам. Лікування коронками може допомогти за таких стоматологічних проблем:

 1. Зламаний зуб, скол зуба, тріщина зуба.
 2. Карієс
 3. Зуб, що зазнав лікування кореневих каналів
 4. Неправильний прикус зуба
 5. Неправильна форма зуба

Види зубних коронок

Існують різні види зубних коронок, що відрізняються за використовуваними матеріалами, процедурами, придатністю для лікування і потребами людини. Спеціаліст-стоматолог дасть пацієнту корисну рекомендацію, завдяки якій лікування буде точним, ефективним і при цьому максимально ефективним для пацієнта.

Суцільнокерамічні коронки

Суцільнокерамічні коронки виготовляються з усіх керамічних матеріалів для виготовлення заготовки. Суцільнокерамічні коронки є найпопулярнішими серед зубних коронок, особливо під час виготовлення коронок на передні зуби або їхньої заміни, адже вони забезпечують природний вигляд, включно з формою, розміром і кольором. Нині поліпшення властивостей керамічних матеріалів забезпечує більшу міцність, тому у фахівця і пацієнта з’являється більше можливостей для встановлення коронок на передні, бічні або молярні зуби.

Смоляні коронки

Коронки зі смоли – це пластмасові коронки, які використовують для виготовлення тимчасових коронок, які пацієнт може приміряти й оцінити їхній стан в очікуванні постійної коронки, виготовленої в зуботехнічній лабораторії.

Фарфорова коронка

Це коронка, що має металеву основу, що робить її менш популярною через неприродний вигляд і потемніння краю ясен. Наразі коронки з діоксиду цирконію можуть замінити недоліки порцелянових коронок у всіх аспектах міцності та чудової естетики.

Суцільнометалева коронка

Суцільнометалеві коронки мають високу міцність, витримують жувальне навантаження і нелегко ламаються. Ці коронки не мають верхнього шару керамічних компонентів. Металеві коронки – це альтернативні види коронок, що забезпечують повноцінні функціональні та естетичні характеристики залежно від уподобань та індивідуальних потреб.

Коронки з нержавіючої сталі

Фахівці-стоматологи вважають за краще використовувати такі коронки для молодих пацієнтів з молочними зубами. Коли проріжуться постійні зуби, коронки цього типу природним чином відпадуть.

Переваги зубних коронок

Коронки належать до реставраційної стоматології, відновлюють зуби і вирішують різні стоматологічні проблеми, зокрема:

 1. Коронки можуть покривати зуби, які зламані, мають відколи або тріщини.
 2. Коронка може покрити зуб зі значним каріозним отвором.
 3. Коронка може захистити слабкі зуби, що легко руйнуються, або зуби з нестачею кальцію.
 4. Коронка встановлюється на верхню частину імплантату або на всі його видимі частини.
 5. Коронка використовується для фіксації зубних мостів на місці.
 6. Коронка використовується для покриття зубів, які зазнали лікування кореневих каналів, особливо на бічних молярах.
 7. Коронка може допомогти виправити проблему малокклюзії (неправильного розташування зубів).
 8. Коронки використовуються в естетичних цілях для зміни розміру, корекції кольору, зміни форми, а також для додання індивідуальності та впевненості під час посмішки.

Як коронки допомагають зберегти здоров’я зубів?

Коронки – це багатофункціональні стоматологічні рішення, які дають змогу вирішити безліч стоматологічних проблем. Коронки розподіляють жувальне навантаження, закривають великі пломби, покривають зуби, які зазнали лікування кореневих каналів, і допомагають зафіксувати зубні мости на місці. Крім того, вони допомагають захистити слабкі зуби, запобігають карієсу, можуть використовуватися як верхня частина імплантату, приховують неправильну форму зубів, покривають забарвлені зуби, покращують мову або вимову. Коронки також можуть допомогти зберегти природний зуб і поліпшити посмішку.

Яку коронку вибрати

Якщо ви замислюєтеся над тим, які коронки обрати, ми вам допоможемо.

 1. Якщо вам потрібен найміцніший і найнадійніший варіант, слід обрати суцільнокерамічні коронки, однак, це не найбюджетніша опція.
 2. Суцільнометалеві коронки вирізняються своєю зносостійкістю і бюджетною ціною, але будьте готові до того, що цей протез має далеко не естетичний вигляд і складність посадки.
 3. Якщо вам потрібні протези, які можна легко підібрати під колір ваших зубів – смоляні коронки будуть дуже доречними. Мінусом є те, що вони можуть прослужити тільки до 3 років через слабкий склад матеріалу.
 4. Порцелянова коронка покриває поверхню зуба і її майже не видно. Тому, її варто обрати, щоб забезпечити непомітний вигляд коронки.

Рекомендовані статті

Потемніння ясен: причини, лікування та профілактика
Лікування зубів під час вагітності: можна чи ні
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

 • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
  Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
 • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
  Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
 • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
  Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
 • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
  Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали Політику конфіденційності

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше