Як правильно чистити зуби дитині: 4 важливі кроки
Регулярне чищення зубів – запорука гарного стану порожнини рота у дітей. Діти, як і дорослі, повинні чистити зуби двічі на день зубною пастою з фторвмісними властивостями протягом щонайменше двох хвилин, починаючи з появи першого молочного зуба. Але іноді почистити зуби дитині не так просто, як здається. Далі ми опишемо кілька загальних кроків, яких слід дотримуватися під час чищення дитячих зубів:
Виберіть правильну зубну щітку і пасту
Незалежно від того, скільки років вашій дитині, її зубна щітка має зручно розташовуватися в роті та легко триматися. Вибирайте зубну щітку з м’якою щетиною і “круглою” формою, оскільки така щетина буде не тільки ефективно чистити зуби, а й дбайливо ставитися до ясен.
На ринку представлено безліч зубних щіток, розроблених спеціально для дітей, які мають різноманітні кумедні кольори та персонажів. Діти також можуть використовувати бамбукові зубні щітки, оскільки вони є безпечною та екологічною альтернативою традиційним пластиковим зубним щіткам.
Бамбукові зубні щітки не тільки біорозкладні та корисні для довкілля, а й не містять шкідливих хімічних речовин, які зустрічаються в деяких пластикових зубних щітках. Для батьків безпека дітей найважливіша, тому ви маєте вибрати зубну щітку, яка не містить цих токсинів.
Крім вибору безпечної зубної щітки, ви маєте вибрати безпечну для дітей зубну пасту, що містить фтор, який допоможе запобігти захворюванням ясен, карієсу і зміцнити зуби.
Поставте дитину в правильне положення
Вибравши зубну щітку і пасту, попросіть дитину сісти або встати в зручну позу перед вами, злегка нахиливши голову назад. Можна також попросити її лягти, поклавши голову вам на коліна, якщо їй так зручніше. Дитині доведеться залишатися в такому положенні близько 2 хвилин, тому переконайтеся, що ви зайняли зручне положення, яке її влаштує.
Почистіть зуби та язик
Помістіть зубну щітку під кутом 45 градусів до рота дитини і м’якими круговими рухами почистіть зуби та ясна. Приділіть особливу увагу заднім зубам, які більше схильні до карієсу, якщо їх не чистити належним чином. Чистіть усі боки зубів, включно з переднім, заднім і верхнім. Слідкуйте за тим, щоб дитина не проковтнула зубну пасту. Після того як ви почистили зуби дитини, настав час язика! Використовуйте зубну щітку або скребок для язика, щоб акуратно почистити або пошкребти язик – це допоможе видалити бактерії та освіжити подих.
Зробіть це кумедним заняттям
Якщо ваша дитина не може всидіти на місці або вам важко змусити її чистити зуби без істерик, постарайтеся зробити це заняття веселим і захопливим. Чому б не заспівати одну з їхніх улюблених пісень, не придумати нову пісеньку про зубну щітку або навіть не пограти в гру, поки ви чистите зуби.
Ось ще кілька додаткових порад, на які варто звернути увагу під час чищення зубів вашим дітям:
- Починайте чистити зуби дитини, щойно проріжеться перший молочний зуб.
- Використовуйте лише мазок зубної пасти.
- Слідкуйте за тим, щоб діти не їли і не злизували зубну пасту з тюбика.
- Використовуйте дитячу фторвмісну зубну пасту, що містить не менше 1 000ppm фтору (перевірте етикетку).
З якого віку діти можуть самі чистити зуби?
Загальне правило свідчить, що діти потребують допомоги під час чищення зубів приблизно до 7-8 років, оскільки саме в цей час у них формуються навички та координація, необхідні для правильного чищення зубів. Проте батьки повинні продовжувати спостерігати за тим, як дитина чистить зуби, і за її технікою до 10 років, оскільки їй все ще може знадобитися допомога, щоб переконатися, що вона чистить зуби правильно.
Тим часом батьки повинні прищеплювати дитині хороші звички гігієни порожнини рота, слідуючи нашому керівництву з 4 кроків, показаному вище, демонструючи правильну техніку і спостерігаючи за тим, як вона чистить зуби, щоб переконатися, що вона робить це правильно. Це допоможе підготувати їх до того, щоб з часом вони могли чистити зуби самостійно.
Рекомендовані статті