Блог стоматолога

Жувальна гумка: Плюси та мінуси для гігієни ротової порожнини

Жувальна гумка: Плюси та мінуси для гігієни ротової порожнини

Усі жують жувальну гумку. Можливо, Ви й самі час від часу із задоволенням жуєте її! Так само Ви, можливо, чули кілька міфів, пов’язаних із нею, наприклад, про те, що вона залишається в шлунку протягом семи років (що, до речі, неправда). Однак одна з найпоширеніших чуток свідчить, що вона може бути корисною для здоров’я порожнини рота. То чи правда це?

Переваги використання жуйки

Жувальна гумка ніколи не стане повноцінною заміною правильному чищенню зубів, але жувальна гумка без цукру має значно більше переваг для порожнини рота, ніж просто надання свіжості диханню. Насправді, вона допомагає зменшити карієс, нейтралізує кислоти і стимулює вироблення слини, допомагаючи змивати шкідливі бактерії, що послаблюють емаль.

Свіжість дихання

Почнемо, мабуть, з найвідомішої причини, через яку люди вважають за краще жувати гумку, – свіжий подих! Більшість видів жувальної гумки спеціально розроблені так, щоб мати м’ятний смак (і запах). Ба більше, жувальна гумка стимулює роботу слинних залоз, що дає змогу утримувати залишки їжі та бактерії. Це, своєю чергою, робить дихання свіжим, а зуби – щасливими. Як ми вже говорили вище, це, звісно, не замінить чищення зубів двічі на день, але за умови використання жувальної гумки без цукру вона точно не зашкодить здоров’ю порожнини рота.

Запобігання ерозії зубів

Особливо солодка або кисла їжа може руйнувати емаль наших зубів, що в кінцевому підсумку може призвести до їхньої ерозії, якщо не забезпечити належний догляд за ними. Це може бути болісно і незворотньо. На щастя, організм людини має кілька природних засобів захисту від ерозії зубів. Однією з найпомітніших (і найефективніших) є слина. Вона допомагає нейтралізувати шкідливі кислотні продукти, які ми вживаємо в їжу, особливо цитрусові та солодкі. Жувальна гумка без цукру сприяє виробленню слини, яка, своєю чергою, нейтралізує ще більше кислот. Усі жувальні гумки тією чи іншою мірою справляються з цим завданням, але жувальна гумка без цукру корисніша в боротьбі з карієсом, ніж її аналог із цукром.

Один зі способів скористатися цією перевагою – вибрати жувальну гумку, в якій як підсолоджувач використовується ксилітол. Ксиліт нейтралізує кислоту в роті, підвищуючи pH слини, тому зуби залишаються здоровими, а дихання – м’ятним, що, на нашу думку, є безпрограшним варіантом!

Боротьба із сухістю в роті

Усім нам вона знайома, усі ми її ненавидимо. Часто сухість у роті (або, по-іншому, ксеростомія) виникає внаслідок зневоднення, коли слинні залози в роті не виробляють достатньої кількості слини. Вона також може проявлятися як побічний ефект тривоги або нервозності.

Слід сказати, що сухість у роті, яка періодично виникає, відносно нешкідлива. Однак якщо вона зберігається досить довго, то може призвести до таких ускладнень у порожнині рота, як карієс або грибкові інфекції. Хронічна сухість у роті підвищує ймовірність розвитку карієсу, оскільки слина допомагає тримати під контролем шкідливі бактерії. Крім того, слина постачає зуби такими важливими мінералами, як кальцій і фосфат, а без них зуби можуть стати вразливими для карієсу. На щастя – ви вгадали – жувальна гумка без цукру може послужити корисним короткостроковим заходом.

Зниження рівня стресу і поліпшення концентрації уваги

А тепер трохи про інше – жувальна гумка також володіє дивовижними емоційними і ментальними перевагами, хоча і зовсім невеликими. Жувальна гумка допомагає знизити рівень тривоги і кортизолу (гормону стресу) в організмі. Вона може підвищити концентрацію уваги – методичний процес жування гумки допомагає краще зосередитися на виконанні завдань і посилює здатність до концентрації.

Негативний вплив жуйок

Навіть жувальна гумка без цукру може завдати шкоди здоров’ю порожнини рота. Надмірне жування жувальної гумки може призвести до надмірного навантаження на скронево-нижньощелепні суглоби, м’язи та зуби, що може спричинити біль у щелепі, клацання або клацання в суглобах, головні болі та навіть переломи зубів. Людям, які страждають на скронево-нижньощелепні розлади, слід повністю відмовитися від жувальної гумки, а решті – обмежити її жування менш ніж 20 хвилинами після їди.

Надмірне жування може призвести до розхитування зубних протезів, таких як пломби і коронки, а також до зміщення або пошкодження зубних протезів. Якщо ви носите зубні протези, жувальна гумка може призвести до їх розхитування. А якщо у Вас встановлені брекети, жувальна гумка може призвести до ослаблення або навіть випадання брекетів.

Тримайтеся подалі від жувальних гумок із цукром і жуйте жуйку без цукру в помірних кількостях. Жуйка без цукру дійсно має деякі переваги. Але вона в жодному разі не повинна замінювати регулярну гігієну порожнини рота: чищення зубів двічі на день, використання зубної нитки і відвідування кабінету стоматолога кожні шість місяців для професійного чищення та огляду.

Рекомендовані статті

Неправильний прикус: як виправити
Види брекетів та їх відмінності
Перейти до всіх статей

Що кажуть наші клієнти

Залишити відгук

ДЮНА

вулиця Генерала Бочарова, 23, 1, Одеса

4,4 45 reviews

  • Avatar Даша Гладких ★★★★★ місяць тому
    Нещодавно видаляла зуби мудрості у цій стоматології. Процедура пройшла безболісно, завдяки якісній анестезії. Приємним сюрпризом для мене стали доступні ціни.
  • Avatar Наташа Милькевич ★★★★ місяць тому
    Хороша клініка, але довелося трохи почекати своєї черги. В іншому все чудово.
  • Avatar Екатерина Витман ★★★★ місяць тому
    Була з дитиною на огляді у Сівкової Лариси. Чудовий лікар. Вона зробила все, щоб дитині було комфортно і вона не боялася. Залишилась задоволеною походом у стоматологію. Обов'язково прийдемо ще)))
  • Avatar Liudmyla Lazko ★★★★★ місяць тому
    Хороша стоматологія. Поставила пломбу – все швидко та безболісно. Ціни адекватні, персонал привітний. Дякуємо за відмінне обслуговування!

Потрібна консультація?

Залишити заявку

Залишаючи заявку, ви підтверджуєте, що прочитали та погоджуються з Політикою конфіденційності та Політикою cookie

Наші месенджери

Clinic
Цей сайт використовує файли cookies та сервіси збору технічних даних відвідувачів. Детальніше